o mnie

Mam na imię Wojciech i cieszę się, że odwiedziłeś moją stronę. Pozwól, że zaprezentuje Ci swoją osobę i powiem kilka słów o mojej największej pasji jaką jest fotografia.

Mikołów to moje rodzinne miasto, w którym żyje i rozwijam się. Tutaj w 2008 roku rozpoczęła się moja przygoda z utrwalaniem otaczającego mnie świata za pomocą fotografii. Próbuje uchwycić i opowiedzieć rzeczywistość, marzenie czy wyobrażenie za pomocą aparatu.

Pierwsza fascynacja to przyroda. Makrofotografia, podglądanie ptaków i podchodzenie zwierząt w lesie nauczyły mnie cierpliwości, spokoju i pokory. Podejmuje ambitne projekty jak udowodnienia, że na Śląsku przyroda wciąż żyje i ma się całkiem dobrze. Nabyte umiejętności pozwoliły mi to pójść o krok dalej. Szkoliłem się u znanych fotografów, takich jak: Artur Nyk i Grzegorz Płaczek.

Dziś staram się przedstawić emocje osób fotografowanych. Zajmuje się Fotografią ślubną, narzeczeńską, okolicznościową i studyjną. Przez lata pracy miałem przyjemność sfotografować 60 par małżeńskich podczas ich najważniejszego dnia. Na każdym ujęciu staram się przedstawić wachlarz emocji od miłość przez radość i szczęście. Dokumentowałem ok. 100 koncertów muzycznych w klubach i w plenerze, a także ok. 20 spotkań kabaretowych w tym także w teatrze. Miałem przyjemność pracować przy kilkunastu sesjach z modelkami, na każdej z nich próbuje uchwycić ich kobiecość, niepowtarzalność, charakter czy delikatność i eteryczność. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą ze mną, proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Wojciech Bednarczuk

Wojciech Bednarczuk Fotografia