17 pomysłów na sesję ślubną – sesja ślubna inspiracje

Wybierając fotografa ślubnego często sugerujecie się pięknymi zdjęciami z sesji ślubnych publikowanymi na Facebooku lub Instagramie. I świetnie! Plenerowa sesja ślubna jest doskonałym dopełnieniem reportażu ślubnego. Problem pojawia się w momencie wyboru miejsca na taką sesję. Jako doświadczony fotograf ślubny ciągle wyszukuję nowe miejsca i poszerzam swoją mapę atrakcyjnych lokalizacji. Możecie być pewni, że decydując się na to, abym był waszym fotografem ślubnym zaproponuję Wam duży wybór miejsc na sesję. Pamiętajcie jednak, że wybór miejsca należy do Was –

Aby ułatwić Wam planowanie sesji ślubnej, postanowiłem przygotować dla Was obszerną ściągawkę. Znajdziecie w niej aż 17 pomysłów na sesję ślubną. Pomoże Wam to wyborze idealnego miejsca.

Jak wygląda sesja ślubna

Na początku zastanówmy się jednak co to jest i jak wygląda sesja ślubna. Sesje ślubne dzielą się na dwa rodzaje – te w dniu ślubu i te organizowane w innym dniu.

Sesja w dniu ślubu – sesja ślubna inspiracje

Sesje w dniu ślubu są świetne! To doskonały moment dla Młodej Pary na to, aby oderwać się od zgiełku, który trwa nieprzerwanie wokół nich. Wyjście na 15 – 20 min i pobycie razem na osobności pozwoli Wam odpocząć. Taka sesja to zazwyczaj dosłownie kilka zdjęć. Na więcej nie ma czasu, ale też nie ma takiej potrzeby. Te kilka wyjątkowych zdjęć wystarczy, aby w pełni pokazać na nich łączące Was uczucie. Taką sesję wykonujemy w najbliższym otoczeniu sali, np. w otaczającym ją ogrodzie lub pobliskim lesie. Niektóre sale weselne posiadają również atrakcyjne wnętrza, w których można wykonać zdjęcia. Wieczorem cudowny klimat stworzycie robiąc sesję z zimnymi ogniami. Jak taką sesję zorganizować? Zobacz mój poradnik!

Sesja ślubna w innym dniu

Zupełnie inną kwestią jest sesja ślubna w innym dniu. Jest to to, na co tak naprawdę wszyscy czekają. Może być ona krótka, godzinna w najbliższej okolicy, ale też może się z tego zrodzić kilkudniowa wyprawa za granicę. Moim parom zawsze sugeruję, aby same zaczęły myśleć o miejscu, w którym zrobimy sesję. Często jednak kończy się to prośbą o zaproponowanie kilku miejsc, spośród których dokonywany jest wybór. Zdecydowanie zachęcam jednak do zaangażowania w planowanie sesji – jeśli wkręcicie się w to tak samo jak w planowanie wakacyjnej podróży, zrobicie wszystko aby efekty wyszły pięknie!

Sesja plenerowa zazwyczaj trwa od dwóch do czterech godzin. Jeśli chcecie sesję wyjazdową, należy przeznaczyć na nią cały dzień, aby móc w spokoju dojechać na miejsce i wrócić. Na sesje zagraniczne trzeba zaplanować co najmniej 3-4 dni. Dwa dni na przyjazd (przylot) i powrót oraz 1-2 dni na poszukiwanie miejscówek i na samą sesję. Należy się również liczyć z dodatkowymi kosztami, tj. paliwo/bilety, zakwaterowanie, wyżywienie.

17 pomysłów na sesję ślubną

Sesja w Beskidach

Dla mieszkańców Śląska naturalnym sposobem na spędzanie weekendów są wycieczki w Beskidy. Pewnie nie raz byliście w Ustroniu, Wiśle czy Szczyrku.

Osoby chcące sesję w górach, nie zaprawione jednak w górskim boju, często zabieram na Przełęcz Salmopolską łączącą Wisłę ze Szczyrkiem. Łatwy dojazd, parking wysoko w górach i prosta ścieżka z pięknymi widokami zapewnią cudowne zdjęcia. Miejsce to szczególnie polecam na letnie i jesienne sesje o zachodzie słońca.

Dla osób lubiących górskie wycieczki, świetnym miejscem na sesję ślubną lub narzeczeńską będzie szlak ze Skrzycznego na Malinowską Skałę. Można się tam dostać na dwa sposoby – skorzystać z wyciągu na Skrzyczne, jednak to rozwiązanie ma pewne ograniczenie, a mianowicie, godziny funkcjonowania wyciągu. Sesja o wschodzie lub zachodzie słońca niestety jest w tym przypadku niemożliwa. Warto jednak wykorzystać to miejsce na sesję o wschodzie słońca – ze szlaku mamy piękny widok na wschód – często można się natknąć na mgły spowijające Kotlinę Żywiecką. Jak się tam dostać o tak wczesnej porze? Możemy zaparkować na wspomnianej wcześniej Przełęczy Salmopolskiej i dojść niezbyt trudnym, czerwonym szlakiem na Malinowską Skałę.

Sesja ślubna w Beskidach - inspiracje

Sesja w Pieninach

Pieniny są jednym z tych miejsc, które upodobałem sobie na sesje najbardziej. Stwarzają wiele możliwości – znajdziecie tu piękne widoki, skały, pasące się owce, a nawet wodospad! Dla mnie miejscem nr jeden jest Wysoki Wierch i imponująca panorama Tatr. Jak się tam dostać? To proste. Parkujemy w Jaworkach nieopodal Wąwozu Homole i idziemy prostym szlakiem do schroniska pod Durbaszką. Stamtąd mamy już tylko 20 min, jedno ostre podejście i jesteśmy na szczycie. Miejsce idealne na wschody i zachody słońca – jakże różne mamy wtedy warunki. O poranku leniwie snujące się mgły w dolinach, a wieczorem ostre słońce podświetlające tatrzańskie szczyty. Cudo!

Dla tych mniej aktywnych ciekawym miejscem na sesję może być szlak wzdłuż Dunajca, z imponującymi, pionowymi skalnymi ścianami. W Szczawnicy polecam również poszukać wodospadu Zaskalnik – na pewno nie jedno piękne zdjęcie w tym miejscu można zrobić.

sesja ślubna inspiracje - zimowa sesja ślubna w Pieninach

Sesja w Tatrach

Sesja ślubna w Tatrach to klasyk. Takie miejsca jak Rusinowa Polana, Kasprowy Wierch czy Morskie Oko zagwarantują każdej parze niesamowite zdjęcia. Są jednak dwa problemy – pierwszy to opłaty za zgodę na fotografowanie, które wynoszą 150 zł, a wniosek o pozwolenie musi być składany z wyprzedzeniem. Drugim problemem są tłumy ludzi – każdy z nas widział kolejki ustawiające się przed wejściem na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jednak dla chcącego… Każdemu polecam sesję w Tatrach słowackich – jest tam zdecydowanie mniej ludzi, a i opłaty za fotografowanie nie są pobierane.

Sesja na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

Jednym z najpopularniejszych kierunków fotografów ślubnych, jednocześnie zapewniających wiele możliwości jest Jura Krakowsko – Częstochowska. Piękny obszar pomiędzy Częstochową, a Krakowem, pełny ruin zamków, skał, dolin. Niewątpliwie najczęściej odwiedzanym, czy nawet obleganym miejscem jest Góra Zborów. Każdy z fotografów ślubnych przynajmniej raz w życiu tam był. Miejsce jest niewątpliwie piękne, jednak w słoneczne letnie popołudnia roi się tam od par młodych, co dla osób, które krępują się osób postronnych może być problemem.

Do niedawna jednym z moich ulubionych miejsc były okolice zamku w Mirowie. Niestety sesja narzeczeńska Sary i Łukasza była moją ostatnią w tym miejscu. Dlaczego? Na początku lipca właściciel zamków w Mirowie i Bobolicach całkowicie ogrodził ten teren i zakazał wstępu… Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Ciekawymi miejscami są również źródła Zygmunta i Elżbiety, góra Biakło, Ojcowski Park Narodowy.

Sesja na Pustyni Błędowskiej

Moim tegorocznym odkryciem jest Pustynia Błędowska. Do tej pory nie miałem okazji fotografowania w tym jakże ciekawym miejscu. A może sam nie zabiegałem o to, aby tam pojechać. Jakiś czas temu jednak poszukując miejsca na sesję sensualną, dotarłem w okolice Olkusza. Będąc tam, postanowiłem podjechać na pobliską pustynię i zobaczyć jak ona faktycznie wygląda. Nie dalej jak miesiąc później robiłem tam już swoją pierwszą sesję ślubną na pustyni ?

Jest to idealne miejsce dla osób chcących popracować bez osób postronnych, za to w ciszy i spokoju. Jeśli chcecie, aby miejsce sesji było jedynie dopełnieniem (tłem), a nie jej motywem przewodnim, Pustynia Błędowska będzie odpowiednim wyborem.

Sesja nocna

Sesja ślubna w nocy? Na pewno jest to coś niestandardowego. Często zdarza się, że w dniu wesela, wieczorem udaje się zrobić trochę nocnych zdjęć, często z zimnymi ogniami czy innymi atrakcjami. Jednak cała sesja, od początku do końca robiona po zmroku może być świetnym pomysłem!

Zimowa sesja ślubna

Zdecydowana większość wesel odbywa się w sezonie letnim. Jednak wśród moich 17 pomysłów na sesję ślubną nie mogło zabraknąć miejsca na sesje zimowe. Zdarza się, że niektórym z Was na hasło „ZIMA” mocniej bije serce i organizują zimowe śluby lub przynajmniej sesję w śniegu. Zima w górach jest piękna. Dlatego warto wziąć to pod uwagę, ułożyć plan i wybrać się na zimową sesję w góry!

Zimowa sesja ślubna - 17 pomysłów na sesję ślubną

Sesja nad morzem lub jeziorem

Było południe, udajmy się więc na północ. A tam co mamy? Jeziora i morze. Wielu z nas Mazury i nadmorskie miejscowości kojarzą się z tłumami ludzi, zgiełkiem, zapachem smażonej flądry i zalewem chińskiej tandety. Są jednak takie miejsca, gdzie w samotności i spokoju można spędzić miło czas i zrobić piękne zdjęcia. Takie miejscowości jak Mrzeżyno, gdzie znajdziemy ciągnące się w nieskończoność puste plaże, okolice Łeby i słynne wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, czy jeziora ukryte gdzieś w środku lasu to miejsca, w których zdjęcia dosłownie robią się same.

Sesja ślubna w skansenie

Planujecie swój ślub w stylu rustykalnym? Idealnym dopełnieniem całości będzie sesja w skansenie. A tych w Polsce wiele. Oprócz tych znanych jak w Chorzowie czy Pszczynie, jest wiele mniejszych, rozsianych gdzieś po mniejszych miejscowościach. Jednym z moich ulubionych jest skansen w Holi na lubelszczyźnie, niedaleko naszej wschodniej granicy.

Sesja o wschodzie słońca

Kilka zdań wcześniej, przy okazji omówienia zdjęć w górach, wspomniałem o sesji o wschodzie słońca. Nie ma przyjemniejszego światła od tego panującego wczesnym rankiem. W połączeniu z ulotnymi porannymi mgiełkami tworzy ono niesamowity klimat.

Sesja ślubna w lesie

Nie zawsze mamy czas i możliwości, żeby sesję zrobić gdzieś daleko. W takim przypadku sesja w pobliskim lesie jest dobrym rozwiązaniem. Las zawsze świetnie wygląda na zdjęciach, a znalezienie klimatycznego lasu, leśnego strumyka czy miejsca z ciekawymi drzewami nie jest dużym problemem.

Sesja za granicą

Lubicie podróżować? Super! Ja również. Sesja ślubna za granicą może być przygodą życia! Taką sesję można zrobić gdzieś blisko – w słowackich Tatrach, w klimatycznym czeskim miasteczku czy w wielkiej Pradze.

Można również wybrać się w dłuższą podróż samolotem – czy do mojej ukochanej Islandii, Norwegii albo wręcz przeciwnie – na południe. Włochy, Sardynia, Hiszpania są częstymi kierunkami fotografów ślubnych.

Sesja w mieście

Podobnie jak w przypadku sesji zagranicznej, np w Pradze lub Rzymie, również w Polsce można zrobić sesję w mieście. Można do tego wykorzystać zabytkową architekturę, np we Wrocławiu, Krakowie czy mniejszym, klimatycznym miasteczku. Można również za tło użyć nowoczesną architekturę, która powstaje w szalonym tempie. Świetnym miejscem jest Strefa Kultury w Katowicach i okolice Muzeum Śląskiego.

Sesja tematyczna – np. z motocyklem lub samochodem

Macie jakąś pasję? Sesja tematyczna może być dla Was wspaniałą pamiątką. Jeśli kochacie motoryzację, sesja z waszą perełką będzie idealnym pomysłem!

Sesja we mgle

Utarło się, że sesja ślubna musi odbywać się w czasie pięknej i słonecznej pogody. Jest to jednak schemat, który w każdej chwili można złamać. Jesienią, kiedy pogoda bywa bardzo zmienna, często pojawiają się mgły. Moim zdaniem, nie warto wtedy rezygnować z sesji i przekładać jej na inny termin. Zdjęcia ślubne w sennym, jesienno – mglistym klimacie mogą być piękne!

Sesja z alpakami

Lubicie alpaki? Chyba nie ma osoby, u której te puszyste dziwolągi nie wywołałyby uśmiechu na twarzy. Warto to wykorzystać – są hodowle, które udostępniają te śmieszne zwierzaki do zdjęć. Osobiście polecam Alpakarium, w którym jakiś czas temu spędziłem kilka dni fotografując i karmiąc alpaki marchewką.

Sesja industrialna

Zdecydowana większość sesji ślubnych odbywa się pośród przyrody. Może warto nie iść utartymi szlakami i spróbować czegoś innego? Sesja industrialna to coś, co od jakiegoś czasu rzadko można spotkać wśród fotografów publikujących swoje prace w media społecznościowych. Być może wiążę się to z tym, że jest coraz mniej miejsc, w których taką sesję można wykonać. Moim zdaniem jednak warto próbować i zrobić coś nieszablonowego!

Podsumowanie – 17 pomysłów na sesję ślubną.

Przedstawiłem Wam 17 pomysłów na sesję ślubną. Większość z nich wykorzystuję w swojej codziennej pracy. Pamiętajcie, że dobrze zaplanowana sesja ślubna, dostosowana do Waszych potrzeb i charakterów jest gwarancją świetnej zabawy i pięknych zdjęć.

Dajcie znać, czy przedstawione tu pomysły na sesję ślubną są dla Was pomocne!

Jeśli szukasz fotografa ślubnego i spodobało Ci się moje 17 pomysłów na sesję ślubną, napisz do mnie!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Polityka Prywatności

§ 1.[Postanowienia ogólne]
  1. Niniejszy dokument określa Politykę Prywatności strony https://bednarczuk.eu/ oraz sklepu dostępnego poprzez stronę internetową https://bednarczuk.eu/, która w szczególności obejmuje regulacje dotyczące ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa innych danych wprowadzonych do Sklepu przez Użytkownika.
  1. Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.
§ 2.[Definicje]Terminy użyte w niniejszym dokumencie oznaczają:
  1. Administrator –  Agencja Reklamy Wojciech Bednarczuk; 43-190 Mikołów, ul. Jasna 125. NIP 635 181 22 06
  1. Serwis – sklep internetowy dostępny poprzez sieć internet z domeny https://bednarczuk.eu/
  1. Strona internetowa – strona internetowa pod adresem https://bednarczuk.eu/ oraz wszelkie jej podstrony.
  1. Strony – Administrator i Użytkownik.
  1. Użytkownik – osoba fizyczna, która poprzez zarejestrowanie w Serwisie w sposób wskazany w Regulaminie, posiada aktywne konto Użytkownika lub osoba, która skorzystała z formularza kontaktowego, zapisała się do newslettera lub dokonała zakupu poprzez Serwis, bez rejestracji konta.
§ 3.[Ochrona danych osobowych]
  1. Administrator jest Administratorem danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
  1. Korzystanie z Serwisu wiąże się z koniecznością podania przez Użytkownika swoich własnych danych osobowych.
  1. Administrator pozyskuje i przetwarza następujące dane osobowe:
    1. imię i nazwisko
    1. adres korespondencyjny
    1. numer telefonu
    1. adres poczty elektronicznej
    1. nazwę, adres i NIP prowadzonej działalności gospodarczej
  1. Dane osobowe będą przetwarzane w związku z realizacją umowy sprzedaży poprzez sklep internetowy oraz realizacji usług. Dane osobowe będą przechowywane do dnia wygaśnięcia wszelkich roszczeń pomiędzy Administratorem a Użytkownikiem. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest wykonywanie umowy na rzecz Użytkownika.
  1. Administrator przetwarza dane osobowe Użytkowników w celu świadczenia usługi poprzez Serwis oraz umożliwienia Użytkownikom zakupu i realizacji usług poprzez Serwis.
  1. Jeżeli Użytkownik zapisze się do newslettera, dane osobowe będą przetwarzane również w celach marketingowych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Podanie danych osobowych w tym celu jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia otrzymywanie wiadomości od nas. Dane osobowe będą przechowywane przez okres do dnia wypisania się Użytkownika z newslettera.
§4.[Uprawnienia Użytkownika]
  1. W przypadku zmiany danych osobowych, Użytkownik powinien uaktualnić je na profilu użytkownika lub wysłać do Administratora stosowną wiadomość.
  1. Użytkownikowi przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
  1. Użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  1. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych uniemożliwia korzystanie z Serwisu.
  1. Administrator może odmówić usunięcia danych osobowych Użytkownika, jeżeli zachowanie danych osobowych jest konieczne ze względu na obowiązek nałożony na Administratora przez przepisy prawa.
§5.[Szyfrowanie danych]
  1. Administrator zobowiązuje się do szyfrowania transmisji danych w celu zabezpieczenia danych Użytkownika przechowywanych w systemie.
  1. Każde połączenie Użytkownika z Serwisem jest szyfrowane i poufne.
§6.[Techniczna ochrona danych]
  1. Administrator zobowiązuje się do przechowywania kopii bezpieczeństwa zawierających dane osobowe Użytkownika.
  1. Powierzone dane są składowane na najwyższej klasy sprzęcie i serwerach w odpowiednio zabezpieczonych centrach przechowywania informacji, do których dostęp mają tylko upoważnione osoby.
  1. Administrator przeprowadza czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych z poszanowaniem wszystkich wymogów prawnych i technicznych nałożonych na niego przez przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.
§7.[Polityka cookies]
  1. Dla wygody Użytkowników Serwis używa plików cookies m.in. w celu dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych. Cookies to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty.
  1. W ramach Serwisu stosowane są dwa typy plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
  1. W Serwisie wykorzystujemy następujące rodzaje plików Cookies:
    1. „niezbędne” – umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. wykorzystywane przy obsłudze autoryzacji użytkowników;
    1. „zabezpieczające” – służą do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie korzystania z usług Serwisu;
    1. „wydajnościowe” – umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu;
    1. „funkcjonalne” – umożliwiają zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu Serwisu itp.;
    1. „reklamowe” – umożliwiają dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań;
    1. “integracyjne” – związane są z wykorzystywanymi w Serwisie usługami firm trzecich, np. Google Analytics, tawk.to.
  1. Serwisy obce, których materiały przedstawiamy, mogą także używać cookies, które umożliwiają logowanie się, oraz służą dostarczaniu reklam odpowiadających upodobaniom i zachowaniom użytkownika.
  1. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.
§8.[Logi]
  1. Zgodnie z praktyką większości serwisów www przechowujemy zapytania HTTP kierowane do naszego serwera (logi serwera). W związku z powyższym przechowujemy:
    1. adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne naszego serwisu;
    1. czas nadejścia zapytania,
    1. czas wysłania odpowiedzi,
    1. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
    1. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
    1. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link);
    1. informacje o przeglądarce użytkownika.
  1. Dane gromadzone w dziennikach logów, dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów administrowania Serwisem.
  1. Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do administrowania Serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania Serwisem. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania w postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające serwis.
§9.[Kontakt]
  1. Użytkownik może w dowolnym czasie skontaktować się z Administratorem w celu uzyskania informacji o tym, czy i w jaki sposób Administrator wykorzystuje jego dane osobowe.
  1. Użytkownik może również zwrócić się do Administratora z prośbą o usunięcie jego danych osobowych w całości lub w określonej części.
  1. Z Administratorem można skontaktować się wysyłając wiadomość na adres e-mail: wojtek@bednarczuk.eu
Save settings
Cookies settings