Zimowa sesja narzeczeńska - Wojciech Bednarczuk Fotografia

Zimowa sesja narzeczeńska

5
(3)

Podążając za noworocznymi postanowieniami, wraz z nadejściem Nowego Roku postanowiłem trochę odczarować szaro – burą rzeczywistość. A może wykorzystać magię mgieł i wszechobecnego półmroku. Założenie jest proste – zimowa sesja narzeczeńska na początek, a następnie przez cały styczeń, luty i marzec chcę wykonać jak najwięcej sesji zdjęć zakochanych na zewnątrz i wykorzystując różne atrakcyjne miejsca.. Niezależnie od pogody – pod dachem, w śniegu, czy pośród szarych mgieł, będę robić zdjęcia. W zeszłym roku w zimie robiłem tylko sesje ślubne, natomiast zabrakło sesji narzeczeńskich – w tym roku koniecznie muszę to zmienić. Jedną z takich sesji możecie zobaczyć TUTAJ.

Pomysł na sesję narzeczeńską – sesja zimowa

Wydawać by się mogło, że jeśli fotografować miłość to tylko przy pięknej i słonecznej pogodzie. Najczęściej z narzeczonymi spotykam się wiosną, latem i jesienią, natomiast niewiele par decyduje się na sesję narzeczeńską w zimie. Jeszcze mniej podczas takiej pogody, jaką mieliśmy na przełomie roku. Uważam, że niesłusznie! Pomimo tego, że przeszywające zimno i gęste mgły nie zachęcają do wyjścia z domu, a z prawdziwą zimą to co za oknem ma niewiele wspólnego, w pierwszą niedzielę 2021 roku zaprosiłem Sandrę i Łukasza na krótki spacer z aparatem. Za cel wybraliśmy Czarny Staw w lesie na granicy Rudy Śląskiej i Katowic. Niesamowite miejsce – woda + wystające z niej martwe drzewa mają w sobie coś magicznego.

Już w lecie miałem okazję robić w tym miejscu sesje ślubną Natalii i Damiana – o każdej porze roku to miejsce zachwyca.

Zimowa sesja narzeczeńska – gdzie ją zrobić

Szukając miejsca na sesję narzeczeńską warto zastanowić się jaki efekt chcecie osiągnąć. Inaczej będą wyglądać zdjęcia robione w ośnieżonych górach, a inaczej w centrum miasta. Warto wziąć również pod uwagę to, że w zależności od panującej pogody, poszczególne lokalizacje będą się różnie prezentować. Idealna byłaby piękna, śnieżna zima – wtedy wszędzie będzie pięknie. Kiedy natomiast za oknem jest szaro, z wyborem miejsca może być trudniej…

Sesja zimowa w górach – najpopularniejszy i moim zdaniem najbanalniejszy kierunek. Oczywiście góry w zimie są piękne niezależnie od pogody. Na śnieg zawsze można liczyć. Sesja o wschodzie słońca wysoko w górach ponad morzem mgieł będzie magiczna.

Sesja w mieście – tu już może być trochę trudniej. Miasto zimą jest szare i brudne. Można jednak wykorzystać miejski park albo ciekawą architekturę – tę nowoczesną i zabytkową.

Sesja narzeczeńska nad wodą – planując sesję Sandry i Łukasza poszedłem w tym kierunku. Podczas szarej i nudnej pogody jezioro z urozmaiconą linią brzegową zapewnia bardzo wiele możliwości. W ciągu nawet najkrótszej sesji można zrobić wiele urozmaiconych kadrów.

Zimowa sesja narzeczeńska - Wojciech Bednarczuk Fotografia

Zimowa sesja narzeczeńska w lesie – las to wprost stworzone miejsce na sesję – niezależnie od pogody, zimowy las jest istną kopalnią kadrów. Nawet podczas szarej pogody można znaleźć tu piękne kolory – wszystkie odcienie ciepłych brązów. Podczas śnieżnej zimy natomiast pojawia się magia – cisza, spokój, biel i często przebijające się przez korony drzew słońce.

Zimowa sesja narzeczeńska – o jakiej porze dnia

W zimie dzień jest krótki, a słońce nisko na niebie. Dlatego dużego wyboru nie ma. Podczas słonecznej pogody nisko zawieszone słońce o każdej porze dnia daje piękne światło. Warto jednak fotografować o poranku – szczególnie podczas śnieżnej zimy. Miękkie, pastelowe barwy będą stanowić piękne tło. W górach o tej porze dnia jest duża szansa na morze mgieł w dolinach, kiedy w wyższych partiach jest czyste niebo. Sesja narzeczeńska w takich warunkach wyjdzie idealnie! Jeśli jest mgliście i pochmurno, tak jak podczas sesji Sandry i Łukasza pora dnia nie ma znaczenia. My rozpoczęliśmy sesję ok. 13, czyli o takiej porze, kiedy według teoretyków się nie fotografuje…

Organizując sesję w mieście warto pomyśleć o zdjęciach wieczorem – czy to w śniegu, czy podczas mgły. Uliczne oświetlenie, świąteczne dekoracje i atrakcyjnie oświetlona architektura w takich warunkach wygląda wyjątkowo.

Sesja narzeczeńska – cena

Decydując się na sesję zimową możecie liczyć na to, że cena będzie trochę niższa niż w lecie – dla fotografów jest to stosunkowo martwy okres, dlatego dużo łatwiej o wolny termin. Z tego powodu ceny sesji są mniej wyśrubowane niż w gorącym sezonie ślubnym, który trwa zazwyczaj od kwietnia do końca października. Jeśli chcesz poznać mój cennik sesji zimowych – czy to narzeczeńskich, rodzinnych czy ślubnych wypełnij formularz kontaktowy i wyślij do mnie wiadomość.

Zimowa sesja narzeczeńska – inspiracje

Przygotowując się do zimowej sesji narzeczeńskiej warto się zainspirować – prawdziwą kopalnią pomysłów jest Pinterest i Instagram. Znajdziecie tam na przykład pomysły co ubrać na sesję.

Spodobały Ci się zdjęcia?

Oceń wpis!

5 / 5. 3

Leave a Reply