Zimowa sesja narzeczeńska

Podążając za noworocznymi postanowieniami, wraz z nadejściem Nowego Roku postanowiłem trochę odczarować szaro – burą rzeczywistość. A może wykorzystać magię mgieł i wszechobecnego półmroku. Założenie jest proste – przez cały styczeń, luty i marzec chcę wykonać jak najwięcej sesji narzeczeńskich, ślubnych i rodzinnych. Niezależnie od pogody – czy w śniegu, czy pośród szarych mgieł, będę robić zdjęcia. W zeszłym roku w zimie robiłem tylko sesje ślubne – pisałem o nich w moim poradniku o sesjach ślubnych. Jedną z takich sesji możecie zobaczyć TUTAJ.

Wydawać by się mogło, że jeśli fotografować miłość to tylko przy pięknej i słonecznej pogodzie. Najczęściej z narzeczonymi spotykam się wiosną, latem i jesienią, natomiast niewiele par decyduje się na sesję narzeczeńską w zimie. Jeszcze mniej podczas takiej pogody, jaką mieliśmy na przełomie roku. Uważam, że niesłusznie! Pomimo tego, że przeszywające zimno i gęste mgły nie zachęcają do wyjścia z domu, a z prawdziwą zimą to co za oknem ma niewiele wspólnego, w pierwszą niedzielę 2021 roku zaprosiłem Sandrę i Łukasza na krótki spacer z aparatem. Za cel wybraliśmy Czarny Staw w lesie na granicy Rudy Śląskiej i Katowic. Niesamowite miejsce – woda + wystające z niej martwe drzewa mają w sobie coś magicznego.

W lecie miałem okazję robić w tym miejscu sesje ślubną Natalii i Damiana – o każdej porze roku to miejsce zachwyca.

zimowa sesja narzeczeńska – gdzie ją zrobić

Szukając miejsca na sesję narzeczeńską warto zastanowić się jaki efekt chcecie osiągnąć. Inaczej będą wyglądać zdjęcia robione w ośnieżonych górach, a inaczej w centrum miasta. Warto wziąć również pod uwagę to, że w zależności od panującej pogody, poszczególne lokalizacje będą się różnie prezentować. Idealna byłaby piękna, śnieżna zima – wtedy wszędzie będzie pięknie. Kiedy natomiast za oknem jest szaro, z wyborem miejsca może być trudniej…

Sesja zimowa w górach – najpopularniejszy i moim zdaniem najbanalniejszy kierunek. Oczywiście góry w zimie są piękne niezależnie od pogody. Na śnieg zawsze można liczyć. Sesja o wschodzie słońca wysoko w górach ponad morzem mgieł będzie magiczna.

Sesja w mieście – tu już może być trochę trudniej. Miasto zimą jest szare i brudne. Można jednak wykorzystać miejski park albo ciekawą architekturę – tę nowoczesną i zabytkową.

Sesja narzeczeńska nad wodą – planując sesję Sandry i Łukasza poszedłem w tym kierunku. Podczas szarej i nudnej pogody jezioro z urozmaiconą linią brzegową zapewnia bardzo wiele możliwości. W ciągu nawet najkrótszej sesji można zrobić wiele urozmaiconych kadrów.

Zimowa sesja narzeczeńska w lesie – las to wprost stworzone miejsce na sesję – niezależnie od pogody, zimowy las jest istną kopalnią kadrów. Nawet podczas szarej pogody można znaleźć tu piękne kolory – wszystkie odcienie ciepłych brązów. Podczas śnieżnej zimy natomiast pojawia się magia – cisza, spokój, biel i często przebijające się przez korony drzew słońce.

zimowa sesja narzeczeńska – o jakiej porze dnia

W zimie dzień jest krótki, a słońce nisko na niebie. Dlatego dużego wyboru nie ma. Podczas słonecznej pogody nisko zawieszone słońce o każdej porze dnia daje piękne światło. Warto jednak fotografować o poranku – szczególnie podczas śnieżnej zimy. Miękkie, pastelowe barwy będą stanowić piękne tło. W górach o tej porze dnia jest duża szansa na morze mgieł w dolinach, kiedy w wyższych partiach jest czyste niebo. Sesja narzeczeńska w takich warunkach wyjdzie idealnie! Jeśli jest mgliście i pochmurno, tak jak podczas sesji Sandry i Łukasza pora dnia nie ma znaczenia. My rozpoczęliśmy sesję ok. 13, czyli o takiej porze, kiedy według teoretyków się nie fotografuje…

Organizując sesję w mieście warto pomyśleć o zdjęciach wieczorem – czy to w śniegu, czy podczas mgły. Uliczne oświetlenie, świąteczne dekoracje i atrakcyjnie oświetlona architektura w takich warunkach wygląda wyjątkowo.

sesja narzeczeńska – cena

Decydując się na sesję zimową możecie liczyć na to, że cena będzie trochę niższa niż w lecie – dla fotografów jest to stosunkowo martwy okres, dlatego dużo łatwiej o wolny termin. Z tego powodu ceny sesji są mniej wyśrubowane niż w gorącym sezonie ślubnym, który trwa zazwyczaj od kwietnia do końca października. Jeśli chcesz poznać mój cennik sesji zimowych – czy to narzeczeńskich, rodzinnych czy ślubnych wypełnij formularz kontaktowy i wyślij do mnie wiadomość.

zimowa sesja narzeczeńska – inspiracje

Przygotowując się do zimowej sesji narzeczeńskiej warto się zainspirować – prawdziwą kopalnią pomysłów jest Pinterest i Instagram. Znajdziecie tam na przykład pomysły co ubrać na sesję.

zimowa sesja narzeczeńska w Katowicach
Zimowa sesja narzeczeńska 6
Zimowa sesja narzeczeńska 8
zimowa sesja narzeczeńska
Zimowa sesja narzeczeńska 15
Zimowa sesja narzeczeńska 17
Zimowa sesja narzeczeńska 23
Zimowa sesja narzeczeńska 25
Zimowa sesja narzeczeńska 27
Zimowa sesja narzeczeńska 29
Zimowa sesja narzeczeńska 35
Zimowa sesja narzeczeńska 37
Zimowa sesja narzeczeńska 39

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry